Han participat 69 alumnes de 9 centres educatius diferents amb 43 projectes
Juan José Urbà Parra del CIP FP Batoi d’Alcoi i Jordi Linares Carrasquer d'Agora Labl, guanyadors de la tercera edició del Concurs de Videojocs
Escrit per Laura Bernal
0 opinions 0 opinions   imprimir  enviar a un amic   disminuir la grandària de la lletra augmentar la grandària de la lletra  

El tercer Concurs de Programació de Videojocs s’ha celebrat en el Saló de Graus Roberto García Payá del Campus d'Alcoi de la UPV, on han participat 69 alumnes, representant a 9 centres educatius d'Alcoi, Cocentaina, Banyeres de Mariola, Ontinyent, Gata de Gorgos i Bogotà (Colòmbia) presentant un total de 43 videojocs, 10 en modalitat lliure i 33 en modalitat Gamesonomy. Els alumnes han estat tutelats per 11 professors,

Juan José Urbà Parra del CIP FP Batoi i Jordi Linares Carrasquer d'Agora Labl, han sigut els guanyadors d’aquesta activitat que s’emmarca dins de la programació de la Setmana de la Ciència, que organitza el Grau en Enginyeria Informàtica i compta amb la col·laboració de la Càtedra “Alcoi Ciutat del Coneixement” signada amb l'Ajuntament d'Alcoi, la Diputació Provincial d'Alacant, el Programa de Generació Espontània de la UPV, amb la col·laboració de la Fundació Espanyola per a la Ciència i la Tecnologia.

 

Els premis són els següents:

Primer Premi:

Modalitat Gamesonomy

Juan José Urbà Parra - “Videojuego X-Perimentalt” - CIP FP Batoi

Tutor: Josep Enric Aracil Llorens

Primer Premi:

Modalitat lliure:

Jordi Linares Carrasquer - “Videojuego Ral·li-x” - Agora Lab

Tutor: Juan Jesús Esquerre Doménech

Segon Premi:

Modalitat Gamesonomy:

Pau Masia Santonja “Videojuego Jimmy Spider” - Agora Lab

Tutor: Jorge Orta López

Segon Premi:

Modalitat Lliure:

Nakor Pérez Grau - “Videojuego Dragon Ball”-Agora Lab.

Tutor: Juan Jesús Esquerre Doménech

Tercer Premi:

Albert Aracil i David Solanes - “Videojuego PAPADOPOULOS” - IES Cotes Baixes

Tutor: Daniel Molina

Pedro Fernández Muñoz “Videojuego “Legendary game” - Àgora Lab

Tutor: Jorge Orta López

Abel Vidal i Asley Càceres – “Videojuego Nimi” - IES Cotes Baixes

Tutor: Daniel Molina

  imprimir   mostrar en pdf mostrar en pdf   enviar a un amic enviar a un amic   0 vots  
favorits  facebook  twitter  del.icio.us  digg it!  meneame
Opinions (0)envia la teva opinió envia la teva opinió
EDUCACIÓ
ARAMULTIMÈDIA, diumenge 13 de maig de 2018
Han participat 69 alumnes de 9 centres educatius diferents amb 43 projectes
Juan José Urbà Parra del CIP FP Batoi d’Alcoi i Jordi Linares Carrasquer d'Agora Labl, guanyadors de la tercera edició del Concurs de Videojocs
Laura Bernal - 13/05/2018
Juan José Urbà Parra del CIP FP Batoi d’Alcoi i Jordi Linares Carrasquer d'Agora Labl, guanyadors de la tercera edició del Concurs de Videojocs / UPV
El tercer Concurs de Programació de Videojocs s’ha celebrat en el Saló de Graus Roberto García Payá del Campus d'Alcoi de la UPV, on han participat 69 alumnes, representant a 9 centres educatius d'Alcoi, Cocentaina, Banyeres de Mariola, Ontinyent, Gata de Gorgos i Bogotà (Colòmbia) presentant un total de 43 videojocs, 10 en modalitat lliure i 33 en modalitat Gamesonomy. Els alumnes han estat tutelats per 11 professors, Juan José Urbà Parra del CIP FP Batoi i Jordi Linares Carrasquer d'Agora Labl, han sigut els guanyadors d’aquesta activitat que s’emmarca dins de la programació de la Setmana de la Ciència, que organitza el Grau en Enginyeria Informàtica i compta amb la col·laboració de la Càtedra "Alcoi Ciutat del Coneixement" signada amb l'Ajuntament d'Alcoi, la Diputació Provincial d'Alacant, el Programa de Generació Espontània de la UPV, amb la col·laboració de la Fundació Espanyola per a la Ciència i la Tecnologia.   Els premis són els següents: Primer Premi: Modalitat Gamesonomy Juan José Urbà Parra - "Videojuego X-Perimentalt" - CIP FP Batoi Tutor: Josep Enric Aracil Llorens Primer Premi: Modalitat lliure: Jordi Linares Carrasquer - "Videojuego Ral·li-x" - Agora Lab Tutor: Juan Jesús Esquerre Doménech Segon Premi: Modalitat Gamesonomy: Pau Masia Santonja "Videojuego Jimmy Spider" - Agora Lab Tutor: Jorge Orta López Segon Premi: Modalitat Lliure: Nakor Pérez Grau - "Videojuego Dragon Ball"-Agora Lab. Tutor: Juan Jesús Esquerre Doménech Tercer Premi: Albert Aracil i David Solanes - "Videojuego PAPADOPOULOS" - IES Cotes Baixes Tutor: Daniel Molina Pedro Fernández Muñoz "Videojuego "Legendary game" - Àgora Lab Tutor: Jorge Orta López Abel Vidal i Asley Càceres - "Videojuego Nimi" - IES Cotes Baixes Tutor: Daniel Molina
@ARAMULTIMÈDIA -
Correu electrònic: info@aramultimedia.com