El tiempo - Tutiempo.net
Alcoi
El temps
español Este contenido sólo está disponible en valenciano

Un total de 66 esportistes d’Alcoi han pujat a podi internacional i nacional durant la temporada 22/23

Esportistes reconeguts

Vuit karatekes i un futbolista s’afegeixen al llistat d’esportistes alcoians amb pòdium nacional i internacional durant la temporada esportiva 22/23 sumant així un total de 20 modalitats diferents representades.

Juan José Arias Becerra, Borja Martínez Vañó, Jaume Briva Egea, Aarón Gimeno, Khalil Abbassi, Janna Abbassi, Jihad Abbassi i Joana Gilabert dels clubs Ben Gym i BODO-KAN Alcoi a més de Joan Gómez Senabre jove porter jugador de futbol que amb la selecció valenciana va ser subcampió d’Espanya aleví i que va jugar amb el València CF la darrera temporada i que ho farà a l’Atlético de Madrid la vinent, són els 9 esportistes que es sumen al 57 que hi van assistir a l’acte celebrat el darrer dijous a la sala Àgora amb motiu de rebre el reconeixement públic per haver muntat al pòdium en campionats de caràcter nacional i internacional.

Amb aquesta xifra de 66 esportistes es superen àmpliament les de temporades anteriors el que és una magnífica notícia per a l’esport alcoià que passa per un gran moment de forma.

“Estem molt contents perquè cada any més esportistes de la nostra ciutat estan destacant a escala nacional i internacional. En la nostra regidoria treballem l’esport des de dos punts fonamentalment, un és el de la base i fomentar la pràctica esportiva des de menuts i de diferents modalitats, i aquests resultats ens animen a continuar treballant en aquest sentit. A més, també treballem per ser seu de campionats Nacionals com el de BMX o Gimnàstica Artística que vam acollir recentment i que a més de permetre’ns veure el més alt nivell esportiu a la ciutat i suposar una motivació per als nostres esportistes, produeix beneficis econòmics per a molts sectors com els de l’hostaleria o l’oci, entre d’altres”, ha destacat el regidor d’Esports, Alberto Belda.

Els esportistes reconeguts el passat dijous són:

AEROMODELISME

  • CARLOS ESCUDER CANO

GIMNÀSTICA ARTÍSTICA

  • MAIA LLACER SIRERA

  • LAURA CASABUENA GARCÍA

  • NÉSTOR ABAD SANJUÁN

  • TERESA GALBIS SOLBES

  • MARC PERIS CASTILLO 

  • LUCCA CUENCA MUÑOZ 

  • PATRICIO HERRERO MARTÍNEZ 

  • IAN CHAZARRA MOYANO

  • AINHOA LUCAS SEGURA 

  • JÚLIA FERRER MONLLOR 

  • MAR MIRÓ FAULÍ 

  • NEITH PASTOR PUJOL 

  • JÚLIA ESTEBAN GIMENEZ 

  • LLUNA LÓPEZ HERNAN

  • LUCÍA CASABUENA GARCÍA

GIMNASIA RÍTMICA

  • DANIELA PICÓ FERNÁNDEZ

  • JÚLIA APARISI SÁNCHEZ 

  • MARIA TORREGROSA REIG 

  • CARLA PALASÍ MARTÍNEZ 

  • ELSA NAVARRO

NATACIÓ ARTÍSTICA

  • SOFÍA CRESPO ESCODA

TIR DE PRECISIÓ

  • FRANCISO GARCÍA VERDÚ

TIR AMB ARC

  • JOSÉ GONZÁLEZ ORTS

  • ÀNGELS ALCARAZ VALLS

  • LAIA VAELLO PERIS

  • MANUEL CANDELA JIMENEZ

ATLETISME

  • CRISTINA DÍAZ PÉREZ

  • JUANJO CARBONELL GRAU

SLALOM CADIRA DE RODES

  • M.ª JOSÉ ALBERO MONTIEL

CICLISME

  • CARLOS MIRA

  • IZAN LINARES ABAD

BMX

  • VICENTE GARCÍA DELICADO

ORIENTACIÓ

  • LAURA SELLÉS PÉREZ

  • JOAN MONTES PEIDRO

TAEKWONDO

  • SAMI ABDELKARIM AYADI 

  • LIRIOS SANTOYO FERNÁNDEZ 

  • RAÚL RUIZ ORTIZ 

  • DANIEL RUIZ ORTIZ 

  • SANDRO RIBES LÓPEZ 

  • JOSE LUIS LLORENS

ESCACS

  • VÍCTOR TUDELA GÓNZALEZ

BOXEO

  • ALEJANDRO REYES MASERO

MARXA NÒRDICA

  • GUILLEM MARTÍ PASTOR

  • ALEJANDRO ROJAS MORA

  • CARLES REQUENA ARJONA

  • RAÚL MARTÍ FERRI

HOQUEI PATINS

  • JORDI CASTAÑER PASCUAL 

  • MARTÍN PASTOR ANTOLÍ 

  • NICOLÁS DOMÍNGUEZ LLOPIS 

  • ARNAU GANDÍA BENEYTO 

  • LUCAS VERDÚ DONOSO

ENDURO

  • JACOBO SANTANA PASTOR

  • ANTONIO CANDELA PERIS

RESISTÈNCIA

  • ANDRÉS BLANQUER RUIZ

JUDO

  • CLAUDIA CARRASCO GARCÍA

  • GAIZKA PORRAS FERREIRO