El tiempo - Tutiempo.net
Alcoi
El temps

Coneix als 84 gloriers i glorieres d’aquest any

A pocs dies de que se celebren els primers actes que omplin de música, color i festa els carrers d’Alcoi, la Gloria Major i la Gloria Infantil, des d’Aramultimedia volem que conegues a cadascun dels representants de les filaes.

Des d’Aramultimedia estem intentant que t’aproximes al màxim als gloriers d’enguany, per això a més de preparar una sèrie d’entrevistes als “gloriers del carrer” com cada any, també volem que sàpigues quin son els representants del Preventori, i de la Gloria Infantil.

Els protagonistes del diumenge 21 d’abril seran:

- Filà Llana: Gonzalo Lledó Vilanova (Glorier Oficial) i Javier Juan Pérez (Glorier Preventori).
- Filà Judios: Sergio Sanz Ortín (Glorier Oficial) i Miguel Ángel Navarro Avellaneda (Glorier Preventori).
- Filà Domingo Miques: Enrique Mira García (Glorier Oficial) i Arnau Martines Pérez (Glorier Preventori).
- Filà Chano: Fernando Fernández Moncho (Glorier Oficial) i Daniel Fernández Navarro (Glorier Preventori).
- Filà Verdes: Javier Montava Peralta (Glorier Oficial) i Juan José López Mena (Glorier Preventori)
- Filà Magenta: Miguel Jorge Valor Domínguez (Glorier Oficial) i Luis Vives Miralles (Glorier Preventori).
- Filà Cordón: David André Abad Giner (Glorier Oficial) i Óscar Beneyto Serrano (Glorier Preventori).
- Filà Ligeros: Antonio Seguí Galiana (Glorier Oficial) i Rafael Aracil Linares (Glorier Preventori).
- Filà Mudejares: Noemí Peidro Torres (Gloriera Oficial) i Gabriel Gomis Amat (Glorier Preventori).
- Filà Abencerrajes: Jesús García Carpintero (Glorier Oficial) i Francisco Cano Arjona (Glorier Preventori).
- Filà Marrakesch: Miguel Jover Espí (Glorier Oficial) i Francisco Miguel Miralles Gisbert (Glorier Preventori).
- Filà Realistes: Dolores Rodríguez Zamora (Gloriera Oficial) i Gregorio Moltó Payá (Glorier Preventori).
- Filà Bequeteros: Fernando Alós Valor (Glorier Oficial) i Pedro José Martínez Pérez (Glorier Preventori).
- Filà Benimerins: Enrique Sevila Vidal (Glorier Oficial) i Pascual Martínez Martínez (Glorier Preventori).
- Filà Contrabandistes: José Maria Verdú García (Glorier Oficial) i Rafael Domínguez Martínez (Glorier Preventori).
- Filà Asturians: Enrique Martínez Montava (Glorier Oficial) i Edgar Molina Calabuig (Glorier Preventori).
- Filà Cids: Carles Esteve Ferrer (Glorier Oficial) i Salvador Medina Martínez (Glorier Preventori).
- Filà Maseros: Francisco Ferri Satorre (Glorier Oficial) i Vicente Nácher Pérez (Glorier Preventori).
- Filà Gusmans: José Miguel Sánchez García (Glorier Oficial) i José Santos Pérez (Glorier Preventori).
- Filà Vascos: José Luis Ribera Rosell (Glorier Oficial) i Marcos Ribera Richart (Glorier Preventori).
- Filà Mossàrabs: Diego Coderch Mallol (Glorier Oficial) i Jorge Olcina García (Glorier Preventori).
- Filà Almogàvers: Begoña Fita Rovira (Gloriera Oficial) i Rafael Urbano Chamizo (Glorier Preventori).
- Filà Navarros: Mireia Soler i Molina (Gloriera Oficial) i Pablo Cubero Contreras (Glorier Preventori).
- Filà Tomasines: Juan Ferri Orquín (Glorier Oficial) i Salvador Doménech Rodríguez (Glorier Preventori).
- Filà Muntanyesos: José Francisco Julià Espí (Glorier Oficial) i Juan Manuel Gisbert García (Glorier Preventori).
- Filà Creuats: Julián Lillo Moya (Glorier Oficial) i Alejandro Bardisa Vidal (Glorier Preventori).
- Filà Alcodianos: Luis Moisés Casa Miró (Glorier Oficial) i José Roberto Belda Peidro (Glorier Preventori).
- Filà Aragonesos: Raül Navarro Guardiola (Glorier Oficial) i Moisés Llopis Monllor (Glorier Preventori).

Per la part del bàndol moro, el sergent estarà representat per David Antolí, que s'estrena en el càrrec, i pel bàndol cristià, Javier Lerma.

Però, la festa continua el dilluns 22 d’abril amb els més menuts i menudes de les filaes com a protagonistes. Els gloriers i glorieres infantils son:
- Filà Contrabandistes: Rafael Linares Bernabeu.
- Filà Asturians: Pau Porta Mañas.
- Filà Cids: Jorge Almagro Portabella
- Filà Labradores: Enrique Miró Blanquer.
- Filà Gusmans: Pau Coderch Pastor.
- Filà Vascos: Noa Garcia Sanjuan.
- Filà Mossàrabs: José Manuel Terol Francés.
- Filà Almogàvers: José Blasco Segura.
- Filà Navarros: Fran Abad Camarasa.
- Filà Tomasines: Tomás Vilaplana Llopis
- Filà Muntanyesos: Joan Acosta Gisbert.
- Filà Creuats: Nicolás Reig Vidal.
- Filà Alcodians: Elena Llacer Angulo.
- Filà Aragonesos: Pablo Nadal Vilaplana.
- Sergent Cristià Infantil: Leandro Vargas García.
- Filà Llana: Mauro Pérez Moya.
- Filà Judios: Gabriel Nicolás Llorens Asensi.
- Filà Domingo Miques: Mauro Seguí Sancho.
- Filà Chano: Nacho Miró Ivorra.
- Filà Verds: Pau Doménech Bautista.
- Filà Magenta: Marc Oriola Ruiz.
- Filà Cordón: Maria Lledó Carbonell.
- Filà Ligeros: Saul Ruiz Vañó.
- Filà Mudejares: Clara Pastor Martínez.
- Filà Abencerrajes: Mariola Pascual Sempere.
- Filà Marrakesch: Mauro Álvarez Cano.
- Filà Realistes: Paulo Flores Galera.
- Filà Berberiscos: Jorge Valero Vicente.
- Filà Benimerins: Alejandro Solbes Climent.
- Sergent Moro Infantil: Miguel Mirón Albero.